Projekt "SANA 2019: Kodanikuühiskonna võrgustik põlisrahvaste keelte säilimiseks ja taaselustamiseks" kuulutab välja konkursi väiketoetustele. Konkurs toimub rahvusvahelise põlisrahvaste keelte aasta 2019 raames.

Konkursi eesmärgiks on toetada uusi ja mittestandardseid kohaliku tasandi algatusi soome-ugri põlisrahvaste keelte arendamiseks ja kasutuseks Läänemere piirkonnas. Taotlejateks võivad olla mittetulundusühingud, algatusrühmad (seltsingud) ja eraisikud järgnevatest riikidest: Eesti, Vene Föderatsioon (Karjala Vabariik, Leningradi oblast, Pihkva oblast, Murmanski oblast, Komi Vabariik), Soome, Rootsi, Norra ja Läti.

Konkursi raames toetatakse eelkõige uusi ja iseseisvaid algatusi, mille eesmärgiks on arendada soome-ugri põlisrahvaste keeli nende traditsioonilistel asualadel. Konkursile on eriti oodatud valdkonnaülesed algatused, mis uurivad ja loovad seoseid keelte ja teiste valdkondadega (nt käsitöö, traditsioonilised elatusviisid, disain, traditsioonilised teadmised, loodus, kunst jne). Konkursi korraldajad väärtustavad ka algatusi, mis aitavad tõsta soome-ugri keelte nähtavust Internetis, mis toetavad kohaliku tasandi keeleaktivistide tegevust ja mis aitavad kaasa rahvusvahelisele ja piirkondadevahelisele koostööle soome-ugri põlisrahvaste keelte säilimiseks ja taaselustamiseks.

Konkursiga ei toetata algatusi, mis on suunatud  taotleja alaliste ja/või regulaarsete tegevuste toetamiseks ning olemasolevad projekte, mis on juba saanud rahastuse teistest allikatest.

Konkursi fond on 10 000 eurot. Minimaalne taotletav summa on 200 eurot ja maksimaalne 2000 eurot. Võrgustikupõhiseid ühistaotluste maksimaalne summa on 5000 eurot. Taotlusi võetakse vastu ajavahemikus 11. september – 10. november. Konkursi tulemused teavitatakse 16. detsembriks 2018.

Taotlusi on võimalik esitada veebipõhiselt:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdObqN-UyEfUI6fTb-BI41P8PaYRKSjy-25Ftpi6lxUDtfOcQ/viewform 

Konkursi reeglitega saab tutvuda ning taotluse ankeedi alla laadida siin: http://uralic.org/projektid/sana-2019