Räpinas toimunud Eesti Külade XIII Maapäeval tunnustas Põlisrahvaste Arengu Keskus Hageri külade piirkonnda põlisküla eriauhinnaga.

Põlisküla eriauhind anti esmakordselt Aasta Küla kandidaadile, kes on teistele eeskujuks oma kohaliku kultuuripärandi talletamise, edasiandmise ja esitlemise osas.  
Konkursil osalesid kõik 15 Aasta Küla 2019 kandidaati, võitja valis 3-liikmeline žürii koosseisus Külli Eichenbaum (kultuuripärandi ekspert), Dimitri Harakka-Zaitsev (ÜRO Põlisrahvaste Püsifoorumi aseesimees) ja Oliver Loode (Põlisrahvaste Arengu Keskus MTÜ).  

Hageri külade piirkond eristus teistest kandidaatidest oma pärandiga seotud tegevuse pikaajalisuse ja süsteemsuse poolest (Hageris tegutseb kogukonnapõhine muuseum, avaldatud on rohkelt trükiseid kihelkonna ajaloost ja kultuuripärandist), eriti tõi žürii välja 2018. aastal toimunud Hageri kihelkonnapäevade korraldamise ning ajalooraamatu „Hageri kihelkond“ väljaandmise. Tunnustust pälvis ka hagerlaste tegevus kihelkondliku kultuuripärandi edasiandmisel lastele ja noortele.  

Põlisküla eriauhinnaks on Evar Riitsaare poolt loodud soome-ugri tsirk, mis on ka soome-ugri kultuuripealinnade liikumise sümboliks. Põlisrahvaste arengu keskuse tegevjuhi Oliver Loode sõnutsi ei ole selline auhinna valik juhuslik: „Loodame, et soome-ugri tsirk annab nii Hagerile kui ka teistele Eesti põlisküladele mõtte tulevikus ka soome-ugri kultuuripealinna tiitlile kandideerimiseks.“